Dziś jest: wtorek, 25-06-2024, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 204
W tym miesiącu: 21587
Wszystkich odwiedzin: 3078426
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Drodzy rodzice.

Biblioteka szkolna wzięła udział w programie: ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016- 2010''.  Jest to rządowy program wspierający zakup książek do bibliotek szkolnych. Kilka lat temu skorzystaliśmy z poprzedniego programu ,,Książki Naszych Marzeń'' kupując książki, jakie chciały dzieci (za sumę 2600 zł.) Biblioteka przeprowadziła wtedy głosowanie na najbardziej poczytne tytuły i zakupiła wszystko co się dzieciom zamarzyło. Czytelnictwo znacznie wzrosło, zainteresowanie tymi książkami jest do dzisiaj. Po kilu latach mamy podobną sytuację, jednakże do wydania mamy aż 15.000 zł, co nas bardzo cieszy (12000zł z MEN i 3000zł wkładu własnego). W związku z tym zwracam się do Was, Rodzice, o pomoc w wyborze literatury dla dzieci i młodzieży. Macie Państwo na pewno jakieś swoje propozycje, co chcielibyście, żeby Wasze dziecko przeczytało, co lubi, co już czytało i polecacie nam do zakupienia bo ciekawe, bo ktoś zachwalał, bo widzieliście w księgarni ale za drogo itp. Jeżeli są Państwo chętni podzielić się tymi informacjami proszę przesłąć propozycje tytułów :w dzienniku elektronicznym, przekazać takie informacje przez dziecko, podać przez wychowawcę czy osobiście w bibliotece. Uczniowie też będą mogli się wypowiedzieć w osobnym głosowaniu.  Zapraszam do współpracy, gdyż warto zainwestować w swoje dzieci, rozwinąć ich miłość do czytania co skutkuje tylko samymi korzyściami.

Propozycje można składać do końca kwietnia.

Joanna Kubalka- Chabior  nauczyciel bibliotekarz PSP z OS

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Rada Ministrów uchwaliła wieloletni program „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - Priorytet 3.

Celem programu jest : wspieranie w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne, zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, a także wzrost dostępności książek w bibliotekach szkolnych.

Doposażenie bibliotek szkolnych w nowości wydawnicze i lektury szkolne ułatwi m.in. realizowanie podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz rozwijanie kompetencji i uzdolnień dzieci i młodzieży. PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim otrzymała wsparcie w ramach programu maksymalną kwotą dotacji, tj. 12 000 zł. (dodatkowo wkład własny gminy wynosi 3000 zł.) czyli 15000zł.

Logo NPRC.png