Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pilotażowe wdrożenie programowania

Brak opisu obrazka

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w pilotażu, który polega na wprowadzaniu elementów programowania na zajęciach komputerowych w klasach I-III. W tym celu została przygotowana innowacja pt.: „Uatrakcyjniamy zajęcia poprzez programowanie”, której autorami są mgr Elżbieta Osiol oraz mgr Elżbieta Rychlik. W pierwszym etapie innowacja obejmie oddziały klas pierwszych naszej szkoły.

 

Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem przyswajania wiedzy przez dzieci. Można wiec połączyć użyteczne z pożytecznym i stworzyć dzieciom warunki oraz dać narzędzie elektroniczne, na którym może rozpocząć już od najmłodszych lat naukę programowania, która zaprocentuje w przyszłości.

Samo zrozumienie, na czym polega programowanie, wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Dla maluchów nauczenie się myślenia jak programista jest bardzo ważne. Rozwija ono bowiem myślenie analitycznego i rozwiązywania problemów w oparciu o przyczynowo-skutkową logikę. To umiejętności, które przydają się nie tylko w codziennym życiu, ale także w nauce języków obcych lub innych przedmiotów. Jednak przede wszystkim to kompetencje, które oswajają dziecko z technologiami. Dzieci znające podstawy kodowania po prostu lepiej poradzą sobie w otaczającym je cyfrowym świecie.

 

Szczegóły na stronie:

www.kuratorium.opole.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką 5 Powodów, by uczyć dzieci programowania