Dziś jest: czwartek, 18-04-2024, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 294
W tym miesiącu: 8898
Wszystkich odwiedzin: 3027243
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 25 stycznia 2019 roku w szkole przebywali niezwykli goście. Nasi uczniowie zaprosili swoich dziadków na program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.

zespoły kol2.jpeg

Występy odbywały się na dużej, specjalnie zmontowanej scenie. Przygotowania trwały już od wielu tygodni. Odbywały się próby śpiewów, tańców i różnych pokazów. A wszystko w klimacie świata artystycznego, jaki otaczał młode lata babć i dziadków. Wśród idoli tamtego czasu byli m.in. bohaterowie seriali „Dynastia”, ”Czterej pancerni i pies” oraz zespoły „ABBA”, „The Beatles”, „Czerwone Gitary”, „Skaldowie”, Czesław Niemen czy Kasia Sobczyk. Dzieci zadziwiły swoje babcie i dziadków umiejętnością naśladowania bohaterów artystycznych tamtych dni.

W dekoracjach sceny znalazły się również plakaty z fotografiami wymienionych zespołów i aktorów oraz mnóstwo kwiatów symbolizujących „Dzieci-kwiaty”, kochające dobrą, taneczną muzykę oraz ruch hippisowski. Pojawiły się też charakterystyczne dla tego okresu kreacje z kwiatami, falbanami, spodniami typu dzwony, wiankami i zabawnymi okularami.

Każda babcia i dziadek otrzymali prezenty, które wnuki wykonały samodzielnie na zorganizowanych w tym celu warsztatach.

Po występach artystycznych, goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę oraz ciastka. Rodzice każdej klasy upiekli po dwie blachy ciasta. Ten czas upłynął babciom, dziadkom, wnukom i nauczycielom w niezwykle serdecznej atmosferze.

Tekst: Urszula Haliniak

 

Zdjęcia: Mirosława Stańczyk