Dziś jest: czwartek, 13-06-2024, Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 654
W tym miesiącu: 11481
Wszystkich odwiedzin: 3068320
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Minione wydarzenia

Kolędowanie w języku niemieckim

 

                W niedzielę 9 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim odbyło się kolędowanie w języku niemieckim pod patronatem TSKN na Śląsku Opolskim. Uczniowie naszej szkoły wcielili się w rolę aktorów i przygotowali przedstawienie, które miało na celu przybliżyć magię Świąt Bożego Narodzenia, natomiast nasi zdolni instrumentaliści dopełnili całości.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie Naszym Uczniom oraz Rodzicom!

 

Przedstawienie przygotowała: p. Aneta Baron, p. Katarzyna Lauer-Borucka, p. Joanna Pałgan

Zdjęcia: p. Mirosława Stańczyk

DSC_0988.jpegDSC_0993.jpegDSC_0999.jpegDSC_1009.jpeg

 

 

 

 

 

7 grudnia uczniowie wszystkich klas II-gich wraz z wychowawcami i opiekunem mgr Joanna Kubalką - Chabior udali się na wycieczkę do Opola. Z okazji przypadających Mikołajek odwiedziliśmy kino Helios w Opolu i oglądaliśmy film animowany "Grinch". Opowieść zielonego stworka, który powrócił, by znów zepsuć wszystkim ten szczególny świąteczny czas - mieszkańców Ktosiowa, którzy z zapałem przygotowują się do świąt. Była to nie tylko śmieszna opowieść, ale też bardzo pouczająca. Po seansie filmowym udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu i wzięliśmy udział w dwóch lekcjach bibliotecznych - jedna odbyła się w audiotece- usłyszeliśmy o wyjątkowych zbiorach jakie się tu znajdują oraz graliśmy w świąteczne kalambury. Druga lekcja była cenną wycieczką po bibliotece, dzięki której dowiedzieliśmy jak wypożycza się książki w tak dużej bibliotece, poznaliśmy ciekawe pozycje dla dzieci - godne polecenia oraz zwiedziliśmy galerię ilustracji i rzeźb Józefa Wilkonia - polskiego ilustratora, malarza i historyka sztuki.

opr. i fot. mgr Paulina Macioszek, fot. mgr Katarzyna Wróbel

Zdjęcia:

 

 

 

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka - wyczekiwany przez cały rok, dzień w którym wszyscy otrzymują prezenty. Uczniów naszej szkoły również odwiedził Św. Mikołaj, którym wręczył upominki. Wygląda na to, że wszyscy byli grzeczni ! 

Zdjęcia:

 

 

 

Klasowe Mikołajki!

 

                W tym roku do klasy 5B również zawitał Nikolaus! Przekazał uczniom w liście, iż postanowił docenić ich dobre zachowanie oraz zaangażowanie w naukę i obdarował uczniów pięknymi świątecznymi kalendarzami.

                                                                                                                             Dziękujemy Mikołaju!                 

 

Opracowała p. Joanna Pałgan   

Zdjęcia p. Mirosława Stańczyk

DSC_0457.jpegDSC_0484.jpeg

 

 

 

 

 

 

6.12.2018 r. w hali sportowej w ZS w Dobrzeniu Wielkim odbyły się Zawody gminne w koszykówce chłopców i dziewcząt. Zajęliśmy II miejsce w gminie.

opr. i fot. mgr Katarzyna Palt

IMG_9855.jpegIMG_9856.jpeg