Dziś jest: czwartek, 30-05-2024, Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 582
W tym miesiącu: 19480
Wszystkich odwiedzin: 3055811
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

9.11.2018 r.

      Tegoroczne Święto Niepodległości przypada w niedzielę.  Zatem dzisiaj, w dniu  9 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, poświęcony stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę.

 Mazurkiem Dąbrowskiego rozpoczęła go Pani Dyrektor, inaugurując odśpiewanie czterech zwrotek hymnu państwowego. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością tekstu, więc  śpiew  był wyraźny i donośny. Następnie rozpoczęła się część artystyczna.  Usłyszeliśmy skróconą informację  o trudnych drogach Polaków do niepodległości, ilustrowaną mapą oplątaną symbolicznie okowami łańcucha. Tło dekoracji stanowiła gazetka przedstawiająca prace plastyczne z wykonanym godłem państwowym, obok której mogliśmy zobaczyć dużego, białego orła, niosącego w dziobie  biało-czerwoną flagę.

   Uroczystość urozmaicały piosenki i pieśni patriotyczne wykonywane przez laureatów  Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej  „Dla Ciebie Polsko”. Stroje galowe i biało-czerwone kotyliony podkreślały doniosłość uroczystości.

  Po apelu, uczniowie klas I – IV przeszli do świetlicy, by tam wysłuchać wierszy recytowanych przez swoich rówieśników, biorących wcześniej udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim  „POLSKA W POEZJI”.

Rok 2018 to rok narodowego świętowania niezwykłego jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Już od miesięcy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły podejmowali różne inicjatywy upamiętniające walki Polaków o wolność Ojczyzny.

   Dzisiejszy apel przygotowali uczniowie, których wspierali nauczyciele: mgr Stanisław Janczy, mgr Katarzyna Kuszewicz, mgr Sylwia Paprocka i mgr Elżbieta Senkowska. 

 

GALERIA: