Dziś jest: poniedziałek, 22-07-2024, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 731
W tym miesiącu: 11517
Wszystkich odwiedzin: 3093302
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Wydarzenia szkolne

14 czerwca 2017 r. uczniowie klas pierwszych wyruszyli w całodniową wycieczkę klasową. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Chleba w Radzionkowie. Mieliśmy okazję zobaczyć w jaki sposób powstaje chleb dawniej i dziś. Oprowadzono nas po muzeum, gdzie znajdowało się wiele eksponatów używanych do wyrobów piekarskich czy cukierniczych oraz mieliśmy okazję zobaczyć dawny sklep oraz przyrządy używane w gospodarstwach domowych. Bardzo istotnym elementem w muzeum był pokaz filmowy z udziałem założyciela muzeum, który z pasją opowiadał o etapach powstawania muzeum oraz o poszanowaniu chleba. Po interesującej wizycie w muzeum udaliśmy się do Toszka. W dawnej wieży zamkowej oglądaliśmy dawne zdjęcia zamku, makietę zamku w latach jego świetności, wystawę prac plastycznych oraz podziemia zamku, gdzie poznaliśmy namiastkę życia zamkowego oraz na chwilkę poczuliśmy się jak skazańcy w lochach. Ciekawym punktem zwiedzania okazała się projekcja przedstawienia obrazująca "Legendę o złotej kaczce" oraz Legendę o Białej Damie. Przez chwilę zrobiło się strasznie - jednak Biała Dama okazała się dobrym i przyjaznym duchem. 

Zdjęcia:

 

 

W dniu 14 czerwca 2017 r. grupa najbardziej aktywnych wolontariuszy PCK oraz Aniołów ze Szkoły pojechała na wycieczkę do opolskiego Zoo oraz Schroniska dla bezdomnych psów i kotów. W zoo zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zwiedzała ogród pod okiem pani przewodnik, druga pod okiem pana przewodnika. Obie grupy miały lekcje przyrodniczą. Następnie spacerem przeszliśmy do schroniska. Tam wręczyliśmy pani kierownik prezenty w postaci czterech obroży przeciw pchłom i kleszczom. Rozmawialiśmy z pracownikiem schroniska na temat zwierząt przebywających aktualnie w schronisku. Mogliśmy również obserwować pracę wolontariuszy schroniska, którzy wyprowadzali psy na spacer. Tego samego dnia na stronie internetowej schroniska ukazała się informacja i zdjęcia na temat naszej wizyty.

Informację oraz zdjęcia przekazała mgr Katarzyna Kuszewicz

Zdjęcia:

 

 

13 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IV a i IV b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Opola. Obejrzeliśmy seans filmowy "Smerfy:Poszukiwacze zaginionej wioski". Następnie zwiedziliśmy Wieżę Piastowską, a także mieliśmy okazję stąpać po deskach Amfiteatru Opolskiego. Po tych atrakcjach udaliśmy się na pyszne lody. 

Zdjęcia:

 

 

13 czerwca 2017 r. uczniów klasy pierwszej odwiedził pan leśnik oraz policjanci z komisariatu w Dobrzeniu Wielkim. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali zasad jakimi powinni się kierować wypoczywając podczas wakacji oraz jak powinni się zachować gdy napotkają dzikie zwierzę. Największą atrakcją dla dzieci okazał się radiowóz. Dziękujemy za wizytę i już dzisiaj zapraszamy na kolejną!

Zdjęcia: