Dziś jest: czwartek, 13-06-2024, Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 790
W tym miesiącu: 11617
Wszystkich odwiedzin: 3068456
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Wydarzenia szkolne

28.04.2017 r. w piątek odbył się apel z okazji zbliżających się świat majowych. Przypomniano krótko ich historię, urozmaicając treści piosenkami patriotycznymi. W holu szkoły pojawiła się gazetka przedstawiająca również historię tych świąt. Przed nami długi weekend, zatem życzymy Wam miłego wypoczynku.

8e6d2cec4b.jpeg

 

 

 

27.04.2017 r. w czwartek mieliśmy zaszczyt gościć w szkole naszego dobrzeńskiego poetę, pisarza, kronikarza, artystę kabaretowego i siołkowickiego nauczyciela matematyki. Jednym słowem: człowieka- orkiestrę. Pan Franciszek urodził się w Chróścicach. Słuchaliśmy opowieści, wierszy i oglądaliśmy stare fotki Dobrzenia Wielkiego i Dobrzenia Małego w przygotowanej prezentacji. Poznaliśmy również fragmenty kroniki wsi Chróścice. Bardzo dziękujemy Panu mgr Franciszkowi Sośnikowi za piękne opowieści, a Pani mgr Joannie Kubalka - Chabior za organizację tego spotkania.

b229666fb7.jpeg

 

 

 


Od 24.04. do 28.04. 2017 r. uczniowie klas sportowych IV-VI uczestniczyli w obozie sportowym w Głuchołazach. Spędziliśmy aktywnie tydzień w ośrodku "Czerwony Kozioł". Zaraz po przyjeździe postanowiliśmy się lepiej poznać i zorganizowano kilka zabaw integrujących grupę. Po południu rozegrano rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt i piłce nożnej chłopców na świeżym powietrzu. Wieczorem udaliśmy do najpopularniejszego źródełka "Żegnalce" w Głuchołazach gdzie mogliśmy czerpać wodę. We wtorek dopisała piękna pogoda, więc udaliśmy się na grę terenową - Bieg orientacyjny z punktami kontrolnymi. Podzieliliśmy się na 5 grup. Każda z grup otrzymała mapę z wyznaczonymi punktami, które musiała odszukać. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i niesamowita przygoda. Podczas obozu mieliśmy okazję skorzystać z przyszkolnego Orlika oraz hali sportowej miejscowego GOSiR-u. W ramach przyjemnej rozrywki uczniowie zagrali zespołowo w kręgle w Hotelu "Sudety". W czwartek w godzinach popołudniowych odbył się słynny chrzest uczniów klas IV-tych, którzy po przejściu stali się pełnoprawnymi sportowcami. W czasie obozu uczniowie dwa razy uczestniczyli w zabawie tanecznej oraz w czwartek zorganizowano nam ognisko. Pomimo brzydkiej pogody udało nam się spędzić wesoło cały tydzień.