Dziś jest: piątek, 19-07-2024, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 257
W tym miesiącu: 9386
Wszystkich odwiedzin: 3091171
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Wydarzenia szkolne

21 marca 2017 r. witamy wiosnę. Jak co roku uczniowie klas I-III zebrali się w jeden korowód i ruszyli w kierunku Odry. Żegnaliśmy zimę hałasując wykonanymi przez uczniów straszakami. Po przybyciu nad odrzański wał, by z tradycji stała się zadość - lecz z poszanowaniem środowiska - spaliliśmy ekologiczne Marzanny. A piękną wiosnę witaliśmy gaikami i pieśniami. Wiosna budzi się wkoło nas - zielenieją trawy, rozkwitają pąki i słychać śpiew ptaków. Witaj wiosno!

Zdjęcia:

 

Uczniowie klasy Va z wielkim entuzjazmem przywitali pierwszy dzień wiosny. Na zajęciach z wychowawcą przygotowali zdrowe, kolorowe sałatki owocowe i warzywne oraz wiosenne kanapki. Smakowały znakomicie! Następnie wybrali się na długi spacer nad Odrę, gdzie chłopcy rozegrali mecz, a dziewczęta bawiły się na placu zabaw. Wiosno trwaj wiecznie!!! 

Zdjęcia oraz tekst przygotowała Pani Danuta Stankiewicz-Pason

 

Również 21 marca 2017 r.w naszej  z okazji Światowego Dnia Poezji i Pierwszego Dnia Wiosny biblioteka szkolna, jak co roku przygotowała szkolny przegląd wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Występowali przed nami uczniowie klas I-III. Mieliśmy okazję usłyszeć takie wiersze jak:"Kotek", "Pan Pomidor", "Okulary", "Kwoka", "Psie smutki", "Spóźniony słowik", "Koziołeczek", 'Przyjście wiosny" oraz spoza twórczości "Wiosna" i "Dni wiosenne". Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękną prezentację.

Zdjęcia z wydarzenia:

 

Z okazji pierwszego dnia wiosny starsze klasy przygotowywały pyszne i zdrowe wiosenne sałatki. 

Zdjęcia: 

 

16 marca 2017 r. odbył się kolejny wyjazd uczniów w ramach projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki".

Zdjęcia: