Dziś jest: czwartek, 18-04-2024, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 440
W tym miesiącu: 9044
Wszystkich odwiedzin: 3027389
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Szkolne newsy...

8 marca 2017 r. odwiedził nas Cyrk O'bimbolando. W występie wzięło udział wielu uczniów. Odbyły się pokazy żonglerskie, iluzji oraz wiele innych, które rozśmieszały dzieci do łez.

 

 

7 marca 2017 r. na hali w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbył się turniej eliminacyjny LZS w piłce ręcznej. Organizatorem imprezy była Pani Katarzyna Palt.W turnieju brały udział PSP Dobrzeń Wielki, ZSP Trzeboszowice, PSP Stare Budkowice, ZS Dąbrowa, SP Zębowice oraz ZSP Kup.  Nasza szkoła zajęła III miejsce. Reprezentowali nas następujący uczniowie:

1. Kinga Urbańczyk

2. Daniela Piekorz

3. Katarzyna Kokot

4. Zuzanna Piotrowska

5. Anna Sterniuk

6. Martyna Kanteluk

7. Natalia Wypych

8. Amelia Szczepaniak

9. Aleksandra Deinert

10. Matylda Dambon

Serdecznie gratulujemy!

IMG_3669.jpegIMG_3668.jpeg IMG_3670.jpeg

 

7 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli wyjazdy edukacyjne w ramach projektu “Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”. Zajęcia odbyły się w Opolu w pracowniach eksperymentalnych:

1. Pracownia Stefana Banacha - pracownia znanego matematyka - zajęcia z zakresu matematyki. Uczniowie szyfrowali wiadomości zapisane szyfrem harcerskim "Czekolada". Dostali również w grupach zadania do wykonania, które po rozwiązaniu i dodaniu do siebie liczb skierowała ich do magicznej szafki - gdzie czekał do odczytania tajemniczy tekst.

2. Pracownia Alana Turinga - pracownia genialnego robotyka - zajęcia z zakresu robotyki. W tej pracowni dzieci poznali funkcjonowanie robota - łazika oraz sami podjęli się zaprogramowania robotów.

3. Pracownia Karola Olszewskiego - pracownia polskiego fizyka - zajęcia z zakresu fizyki. Wprowadzono nas w prawo zachowania energii i pędu podczas zderzeń przedmiotów. 

4. Pracownia Krzysztofa Pendereckiego - współczesnego polskiego kompozytora - zajęcia z zakresu muzyki. W tej pracowni uczniowie mięli okazję poznać ciekawą zabawę rytmiczną, próbowali gry na różnych instrumentach (m.in na bębnach afrykańskich, gitarach). Świetną zabawą okazała się gra na multimedialnych urządzeniach iPad z wgraną aplikacją GarageBand.

5. Pracownia Jana Dzierżona - górnośląskiego pszczelarza i księdza - zajęcia z zakresu przyrody ożywionej i żywienia. Wprowadzono nas w życie pszczół w ulach. Zaprezentowano film edukacyjny o życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu. Ciekawym doświadczeniem była próba spojrzenia na świat "okiem pszczoły" oraz obserwacja elementów budowy pszczoły pod mikroskopem.

6. Pracownia Kazimierza Prószyńskiego - polski operator filmowy, reżyser, inżynier oraz wynalazca - zajęcia z zakresu optyki. W tej pracowni wprowadzono nas w zagadnienia optyki i fotografii. Uczniowie mięli okazję poznać rodzaje kompozycji, powtórzyli mieszanie barw, a także mogli wcielić się w rolę fotografa układając własne kompozycje oraz zorganizowano im sesję, jak w prawdziwym studio.

 

PONIŻEJ GALERIA OGÓLNA Z PIERWSZYCH WYJAZDÓW NA ZAJĘCIA KL. IV-VI: