Dziś jest: niedziela, 26-05-2024, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 172
W tym miesiącu: 15895
Wszystkich odwiedzin: 3052226
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Coraz bliżej święta...

Wspólnym kolędowaniem rozpoczęto spektakl jasełkowy przygotowany przez uczniów klas V-tych  i wybranych do chóru anielskiego aniołów z pozostałych klas. Na wstępie p. Dyrektor złożyła życzenia świąteczno - noworoczne całej społeczności lokalnej.

Wspaniała reżyseria, gra aktorów i niezwykła sceneria sprawiły, że uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się w treści przedstawianie przez aniołów symbolizujących dobro i diabłów propagujących zło.

Nasze wydarzenie opisano również tutaj: http://www.grupalokalna.pl/galeria/jaselka-w-psp-z-oddz-sportowymi-w-dobrzeniu-wielkim

GALERIA ZDJĘĆ:

 

 

W czwartek 22 grudnia odbyły się w wielu  klasach spotkania opłatkowe. Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia kl. I A, I B, II A i III B - więcej zdjęć przekażemy wychowawcom. Zdjęcia z kl. III B otrzymujemy dzięki uprzejmości Pani Mirosławy Stańczyk.

Zdjęcia:

 

 

W środę 21 grudnia o godzinie 18:00 odbyło się przedstawienie jasełkowe uczniów klasy III b dla rodziców. Przedstawienie przygotowała wychowawczyni mgr Wioleta Kaczmarek. Również do wystroju i przygotowania włączyło się wiele osób. To było piękne i magiczne przedstawienie. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc, a rodzicom za przybycie.

Zdjęcia:

 

 

21 grudnia w naszej szkole uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem pani mgr Anety Baron zaprezentowali uczniom naszej szkoły przedstawienie jasełkowe w języku niemieckim.

b0a9202f0c.jpeg

 

 

 

21 grudnia odbyła się również wycieczka klasy V B do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz na Rollkowisko! 

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Polskiej Piosenki. Rozpoczęli swoją przygodę od godzinnej lekcji nt. "Od patefonu do mp3". "Uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę na temat rozwoju nośników dźwięków oraz urządzeń służących do ich odtwarzania od XIX do XX w. Zajęcia będą prowadzone zarówno w sali edukacyjnej, jak i na wystawie, tak by w ich trakcie dzieci korzystały ze zgromadzonych w Muzeum eksponatów. Uczestnicy poznają odpowiedzi m.in. na pytania: kto wymyślił gramofon i kiedy powstała płyta winylowa? Do czego służyła kaseta magnetofonowa i czy płyta CD jest lepsza od winylowej?" - źródło: http://muzeumpiosenki.pl/szkoly-podstawowe-iv-vi/ Po odbytej lekcji wręczono nam audioprzewodniki i udaliśmy się na zwiedzanie. Było niezwykle ciekawie. Uczniowie wsłuchiwali się w wielkie przeboje nagradzane na festiwalach., przymierzaliśmy słynne kreacje w interaktywnej garderobie, graliśmy na mini perkusji oraz wpisaliśmy się do multimedialnej księgi nagraniowej MPP w Opolu. Drugim punktem było Rollkowisko w Opolu. Wiele uczniów radziło sobie całkiem dobrze. Niektórzy swoją przygodę z rolkami dopiero zaczynali, jednak po chwili jeździli pewniej i szybciej. To był przyjemny dzień i bardzo aktywny!

Zdjęcia z wycieczki:

 

 

Cały przedświąteczny tydzień zaczął się różnymi zajęciami o tematyce świątecznej. Jedne z nich przedstawiamy w naszej galerii. Uczniowie klasy I A podczas zajęć zajęli się wykonaniem obłędnie zapachowego stroika z pomarańczy i goździków. Efekty pracy poniżej.