Dziś jest: sobota, 25-05-2024, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 104
W tym miesiącu: 15137
Wszystkich odwiedzin: 3051468
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Pilotażowe wdrożenie programowania

Logo pilotażu programowania.jpeg

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w pilotażu, który polega na wprowadzaniu elementów programowania na zajęciach komputerowych w klasach I-III. W tym celu została przygotowana innowacja pt.: „Uatrakcyjniamy zajęcia poprzez programowanie”, której autorami są mgr Elżbieta Osiol oraz mgr Elżbieta Rychlik. W pierwszym etapie innowacja obejmie oddziały klas pierwszych naszej szkoły.

 

Nauka przez zabawę jest najlepszym sposobem przyswajania wiedzy przez dzieci. Można wiec połączyć użyteczne z pożytecznym i stworzyć dzieciom warunki oraz dać narzędzie elektroniczne, na którym może rozpocząć już od najmłodszych lat naukę programowania, która zaprocentuje w przyszłości.

Samo zrozumienie, na czym polega programowanie, wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Dla maluchów nauczenie się myślenia jak programista jest bardzo ważne. Rozwija ono bowiem myślenie analitycznego i rozwiązywania problemów w oparciu o przyczynowo-skutkową logikę. To umiejętności, które przydają się nie tylko w codziennym życiu, ale także w nauce języków obcych lub innych przedmiotów. Jednak przede wszystkim to kompetencje, które oswajają dziecko z technologiami. Dzieci znające podstawy kodowania po prostu lepiej poradzą sobie w otaczającym je cyfrowym świecie.

 

Szczegóły na stronie:

www.kuratorium.opole.pl

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką 5 Powodów, by uczyć dzieci programowania