Dziś jest: sobota, 25-05-2024, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 95
W tym miesiącu: 15128
Wszystkich odwiedzin: 3051459
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Minione wycieczki...

27 października 2016 r. 

W miniony czwartek 27 października 2016 r. odbyła się jednodniowa wycieczka klas IV-tych. Pierwszym punktem wycieczki było kino IMAX w Katowicach gdzie uczniowie obejrzeli niesamowity film w trójwymiarze ukazujący podwodne życie zwierząt na Wielkiej Rafie Koralowej.

Po kinowym szaleństwie wycieczka udała się do rozbudowanego i odnowionego Muzeum Śląska w Katowicach. Podziwialiśmy w galerii obrazy oraz rzeźby współczesnych artystów, a następnie udaliśmy się do wystawy podziemnej. Wystawa rozpoczęła się atrapą wejścia do Kopalni i przedstawiała "Światło Historii - Górny Śląsk na przestrzeni dziejów" oraz zobaczyliśmy również Laboratorium przestrzeni teatralnych - przeszłość w teraźniejszości. Po zakończonym zwiedzaniu czekały na nas jeszcze dwie atrakcje Muzeum. Pierwsza to sala lustrzana, gdzie uczniowie obserwowali swoje odbicia z różnych stron, a druga to wieża wyciągowa szybu kopalnianego z której podziwialiśmy panoramę Katowic.

Ostatnim i najbardziej przyjemnym punktem wycieczki była wizyta na basenie w Rudzie Śląskiej.

Zdjęcia z wycieczki:

 

19 października 2016 r. 

Tego dnia klasy piąte i szóste wybrały się na wycieczkę. Jej pierwszym etapem było katowickie kino „IMAX”. Tu nasi uczniowie podziwiali piękno i majestat podwodnego świata oceanu w technice trójwymiarowej. Umożliwiały to specjalne okulary , zakupione wraz z biletem. Film „Pod taflą oceanu” 3d okazał się fascynującą opowieścią o egzotycznych wodach Australii Południowej, Wielkiej Rafie Koralowej oraz wyspach trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji.

Prosto z kina uczestnicy wycieczki udali się do Chorzowa, gdzie znajduje się największe i najstarsze planetarium oraz obserwatorium astronomiczne w Polsce (powstało w 1955 r.) Tu można było podziwiać przestrzeń kosmosu; gwiazdy i planety.

Ostatnim etapem wycieczki był „Aquadrom” – park wodny w Rudzie Śląskiej, w dzielnicy Halemba. Składa się on z trzech stref - sportowej, rekreacyjnej i saunarium. Zabawy wodne były świetnym relaksem dla naszych pływaków i sprawiły im dużo radości.

Zdjęcia z wycieczki: