Dziś jest: czwartek, 18-04-2024, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 287
W tym miesiącu: 8891
Wszystkich odwiedzin: 3027236
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

CAŁA GMINA ZAWSZE RAZEM

NIE dla rozdzielenia Gminy Dobrzeń Wielki 

"Drodzy Mieszkańcy!

Przed nami tydzień, w którym zaplanowano kilka manifestacji. Zdajemy sobie sprawę, że sporo tego, jak na kilka dni, że nie wszyscy z Was mogą uczestniczyć we wszystkich protestach. Bardzo jednak zachęcamy i prosimy, aby się zmobilizować, znaleźć czas, namówić znajomych czy sąsiadów. Liczymy na Was!

Skąd aż trzy manifestacje w nadchodzącym tygodniu?

W poniedziałek (17X) w Opolu rozpoczyna się Kongres Samorządowy. Organizowanie takiego wydarzenia w mieście, które pogwałciło samorządność jest co najmniej niestosowne, jest kolejnym dowodem buty i arogancji władz Opola. W kongresie uczestniczyć będzie aż czterech ministrów, w tym dwóch wicepremierów, dlatego właśnie w tym dniu musi nas być na manifestacji JAK NAJWIĘCEJ. Zaczynamy już o godz. 13.30, ale protest trwać będzie do 18.00, dlatego osoby pracujące zapraszamy również w późniejszych godzinach. Zamanifestujmy nasz jednoznaczny sprzeciw w obecności parlamentarzystów i samorządowców z całego kraju. Pokażmy, jak zachowuje się Arkadiusz Wiśniewski - prezydent miasta, które jest gospodarzem Kongresu Samorządowego, a za nic ma samorządność sąsiadów i ich gospodarność. Jest nie gospodarzem, nie samorządowcem, a złodziejem.

Manifestacja w dniu 19X to kolejna, trzecia już miesięcznica podjęcia przez Radę Ministrów tej niedemokratycznej decyzji, której nigdy nie zaakceptujemy. Spotykamy się tradycyjnie na Palcu Wolności o godz. 17.00.

W dniu 20X będziemy chcieli zamanifestować nasze stanowisko pod Izbą Adwokacką, gdzie odbędzie się spotkanie wójtów dotkniętych podziałem gmin i władz miasta Opola z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. RPO miał, zgodnie ze swoją funkcją, domagać się respektowania naszych praw, które decyzja podjęta 19 lipca ewidentnie łamie. Wygląda jednak na to, że RPO raczej pilnuje przebiegu rozmów na temat wdrażania tej niedemokratycznej decyzji nie kwestionując jej zasadności i demokratyczności.

Każdego z Was gorąco prosimy o udział w tych manifestacjach. Według możliwości i czasu: we wszystkich, w dwóch albo chociaż w jednej, jeśli obowiązki na więcej nie pozwalają.

Nie składamy broni. Walczymy, ponieważ jesteśmy przekonani, że jest to decyzja niesprawiedliwa, niedemokratyczna i polityczna.

CAŁA GMINA ZAWSZE RAZEM!"

14681687_601531403372001_9119740260179652539_n.jpeg