Dziś jest: piątek, 19-07-2024, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 420
W tym miesiącu: 9549
Wszystkich odwiedzin: 3091334
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

,,Podręczniki za grosiki - solidarność szkolna nie ma granic" - akcja fundacji Dzieci Afryki

PODRĘCZNIKI ZA GROSIKI

Najpowszechniej stosowaną metodą uczenia się w afrykańskiej szkole jest głośne powtarzanie słów czy zdań, wypowiadanych lub zapisywanych na tablicy przez nauczyciela i ich zapamiętywanie przez uczniów. Nie będzie inaczej, dopóki uczniowie z biednych wiosek nie zostaną wyposażeni w podręczniki! Państwo nie zapewnia uczniom podręczników, a rodziców nie stać na ich kupno.

Tegoroczna III edycja to zbiórka środków finansowych na zakup podręczników dla afrykańskich uczniów. W poprzednich edycjach wzięło udział 75 placówek edukacyjnych z całej Polski. Uczniowie polskich szkół i przedszkoli podarowali swoim afrykańskim rówieśnikom już 2 337 podręczników.

Nasza szkoła została zaproszona do włączenia się do tej akcji pomocy, dzięki której wspólnie wyposażymy afrykańskich uczniów z biednych wiosek w podręczniki i pomoce dydaktyczne.

Dzięki wsparciu polskich dzieci komplety podręczników trafiły już do uczniów siedmiu szkół w Czadzie, Etiopii, Ghanie, Tanzanii i Ugandzie. „To wielka zmiana w szkołach, w których do tej pory, z podręcznika korzystali wyłącznie nauczyciele pracujący z uczniami” – zgodnie podkreślają współpracujący z fundacją lokalni partnerzy i polscy misjonarze.

Jak polskie szkoły mogą pomóc?

Będzie wspaniale jak każda klasa ufunduje przynajmniej jeden podręcznik, otwierając szansę na korzystanie z niego jednemu uczniowi w Afryce! 

Średni koszt zakupu jednego podręcznika wynosi 25 zł.

Po raz kolejny zachęcamy wszystkie klasy w naszej szkole do udziały w akcji ,,Podręczniki za grosiki”.

Podziękowanie.jpeg

Dzieci Afryki.jpeg

Dzieci Afryki.jpeg

Dzieci Afryki.jpeg

Dzieci Afryki.jpeg

Dzieci Afryki 7.jpeg