Dziś jest: sobota, 22-06-2024, Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 779
W tym miesiącu: 19580
Wszystkich odwiedzin: 3076419
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Prośby Pallotyńskiej Fundacji Mysyjnej Salvatti

Ks. Jerzy Limanówka – prezes  Pallotyńskiej Fundacji Mysyjnej Salvatti przekazał nam podziękowania za wspieranie działań misyjnych i pomaganie osobom najbardziej potrzebującym.

Tym razem fundacja poprosiła nas o pomoc dla:

- pięcioletniej Lucy z Kinoni w Rwandzie, która chodzi do przedszkola. Fundacja Salvatti prosi o pomoc w zakupie busika, którym dzieci będą mogły bezpiecznie podróżować do przedszkola i z powrotem. Lucy i inne dzieci codziennie muszą pieszo pokonywać 8 kilometrów. Droga jest trudna szczególnie w porze deszczowej. Błoto spływające z gór czasami wręcz uniemożliwia wędrówkę. Wiele dzieci ulega wypadkom. Zakup busika zapewni dzieciom bezpieczeństwo w drodze do przedszkola.

- Adele z miejscowości Tengeru, położonej u stóp Kilimandżaro w Tanzanii. Dziewczyna jest nastolatką. Fundacja Salvatti zwraca się z prośbą o o pomoc finansową na przebudowę i rozbudowę ośrodka zbudowanego przez polskich uchodźców, którzy w 1942 roku wraz z armią gen. Andersa wydostali się z niewoli na Syberii i osiedlili w Tanzanii. Stworzyli tam własne miasteczko. Teraz potrzeba pieniędzy, aby odremontować polski ośrodek, by mógł służyć dzieciom i młodzieży.

- ośmioletniej Eliane z wioski Brobo na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Dziewczynka przyszła na świat z wadą genetyczną. Stopniowo traci słuch. Jej rodzina jest uboga i nie jest w stanie zapewnić dziewczynce żadnej terapii. Jedyną możliwością poprawy jej losu jest nauka w ośrodku integracyjnym, który Fundacja Salvatti zbudowała wraz z profesorem Vincentem Asse. Fundacja prosi nas o wsparcie na zakup specjalistycznych pomocy naukowych i sprzętu rehabilitacyjnego.

Za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Mysyjnej Salvatti na wymienione cele przekazaliśmy 600 zł.

Lucy.jpeg

Salvatti.jpeg

Adele.jpeg

Salvatti..jpeg

Eliane.jpeg

Salvatti.jpeg