Dziś jest: czwartek, 13-06-2024, Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 737
W tym miesiącu: 11564
Wszystkich odwiedzin: 3068403
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

F1 in Schools – pasja motoryzacyjna od najmłodszych lat

F1 in Schools – pasja motoryzacyjna od najmłodszych lat

F1 in Schools to największy projekt edukacyjny na świecie oparty na idei STEM (Sciences-Technology-Engineering-Mathematics). Jego głównym założeniem jest popularyzowanie wśród uczniów takich dziedzin jak technologia, inżynieria i matematyka. Konkurs ma również zainspirować uczestników do pogłębiania wiedzy w obszarze fizyki, aerodynamiki, projektowania, grafiki czy marketingu. Uczy również pracy zespołowej, rozwija zdolności przywódcze i medialne, a także zachęca do przekształcania kreatywności w konkretny projekt.

Projektowanie bolidu F1 od podstaw

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie i skonstruowanie przez zespoły funkcjonalnego modelu bolidu F1, a następnie zaprezentowanie go na torze wyścigowym. To nie tylko okazja do odkrycia swoich pasji motoryzacyjno-inżynieryjnych, ale również szansa na rozwinięcie talentów interpersonalnych i doświadczenie zdrowej rywalizacji rówieśniczej.

Więcej informacji na stronie projektu.

Sukces polskich uczniów podczas I edycji konkursu

Pierwsza edycja zorganizowana dla uczniów polskich szkół pokazała, że młodzież chętnie angażuje się w tego typu projekty, ucząc się stawiania sobie coraz ambitniejszych celów i sukcesywnego ich realizowania. Uczestniczyło w niej 16 zespołów z całej Polski, a zwycięska drużyna FOTON Racing z Grójca wzięła udział w Finałach Światowych F1 in Schools Global odbywających się podczas Grand Prix Singapuru we wrześniu 2023 roku.

Relacja z finału I edycji F1 in Schools Poland 

Zainteresowani drugą edycją konkursu mogą rejestrować się za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Konkurs F1 in Schools Poland został objęty patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Z wyrazami szacunku
Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie proszone są o zgłoszenie tego faktu nauczycielowi informatyki Elżbiecie Rychlik