Dziś jest: czwartek, 30-05-2024, Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 597
W tym miesiącu: 19495
Wszystkich odwiedzin: 3055826
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Projekt „Zbieramto w szkole”

Nasza szkoła przyłączyła się do projektu „Zbieramto w szkole”, który polega na zbiórce surowców wtórych. Zbieramy zużyte baterii. Za pieniądze uzyskane z recyklingu powstają studnie głębinowe w wioskach Czadu w Afryce.

Przez kilka lat trwania projektu ,,budowy studni w Czadzie" udało się wybudować już ponad 150 studni,        w tym 3 dzięki projektowi „Zbieramto w szkole”, za którym stoją uczniowie i nauczyciele z ponad 200 szkół    i przedszkoli rozsianych po całej Polsce.

Dlaczego budowa studni w Afryce jest tak ważna? Czad to jeden z najbiedniejszych i równocześnie najgorętszych krajów na świecie. Z powodu wysokich temperatur problemem ludności jest bardzo często brak dostępu do czystej wody. Na terenie większości kraju, w tym w miejscowościach, w których pracują sercańscy misjonarze, nie ma wodociągów, kanalizacji, prądu. Dlatego potrzebne są studnie głębinowe.        Z racji ubóstwa ludności, pośród której pracują nasi misjonarze, budowa studni jest poza zasięgiem ich możliwości finansowych. Wszystkie studnie zostały wybudowane dzięki wsparciu Darczyńców z Polski.      Cały czas jest zapotrzebowanie na kolejne studnie. Jedna wybudowana studnia umożliwia dostęp do      czystej wody gruntowej około 200 osobom. 
 
W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy 7 kartonów baterii. Zostały one przekazane do firmy recyklingowej.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy i nadal zachęcamy do  zbierania baterii.

Baterie 1.jpeg

Baterie 2.jpeg

Zbieram to w szkole.jpeg