Dziś jest: poniedziałek, 22-07-2024, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 700
W tym miesiącu: 11486
Wszystkich odwiedzin: 3093271
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

FESTYN RODZINNY

Rywalizacja sportowa, występy szkolnych talentów i domowe pyszności czekały na uczestników sobotniego (3.06) festynu rodzinnego. Była to jego pierwsza edycja od czterech lat.

Imprezę otworzyły występy uczniów. Klasa I B wykonała taniec belgijski oraz zatańczyła do piosenki „Chocolate”, natomiast I A zaprezentowała taniec kowbojski. Widzowie obejrzeli też występ mini formacji mażoretek Seniorita i artystów cyrkowych Cudaki. Oprócz tego Zuzanna Warzecha z klasy VII A zaśpiewała utwór „Jeszcze w zielone gramy”.

Kolejna była rodzinna rywalizacja sportowa. W niej pary, w których skład wchodzili rodzic i dziecko, zmierzyły się z dziesięcioma konkurencjami. Były to: pierwsza pomoc, sznurowanie atrap butów, układanie owoców z puzzli, pokonanie na skrzynkach wyznaczonego odcinka, trafianie krążkami na pachołki, utrzymywanie równowagi, odgadywanie leśnych odgłosów, rozpoznawanie liści drzew, podbijanie piłeczki ping-pongowej i skoki na skakance.

– Bardzo się cieszę, że wreszcie, po czterech latach, mogliśmy zorganizować nasz festyn. Wysoka frekwencja świadczy o tym, że lokalna społeczność potrzebuje takich wydarzeń i lubi wspólnie spędzać czas, szczególnie z dziećmi – podkreślała Gabriela Matyszok, dyrektorka PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim. – Jesteśmy szkołą sportową i z tą dziedziną życia powiązaliśmy dziś wiele atrakcji. To między innymi stacje, na których dzieci i rodzice wykonują bardziej lub mniej ruchowe zadania i zbierają punkty.

Na uczestników festynu czekało również mnóstwo przysmaków, w tym: bigos, fasolka po bretońsku i kiełbasa. Można też było kupić: kawę, lemoniadę, wodę, lody, maliny, jeżyny, a nawet kwiaty i zioła. Poza tym uczniowie mogli skorzystać z malowania twarzy, a w sali gimnastycznej odbył się mecz siatkarski pomiędzy IV a VI klasą.

 

Festyny w PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim odbywają się od prawie 20 lat, a więc od czasów, gdy była to jeszcze PSP nr 1 w Dobrzeniu Wielkim. – Rozpoczęliśmy w 2004 lub 2005 roku, gdy dyrektorem była pani Aleksandra Baucz. To właśnie ona zainicjowała pierwszy festyn, którego kilkunasta edycja odbywa się dziś. Bywały festyny słoneczne, były też deszczowe. Tym razem aura dopisała i bardzo się z tego cieszymy – oceniła Gabriela Matyszok.

Tekst: Tomasz Chabior  Opowiecie.info

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooku Szkoły.

festyn2.jpeg

festyn3.jpeg

festyn4.jpeg

festyn5.jpeg

festyn6.jpeg

festyn8.jpeg

festyn10.jpeg

festyn11.jpeg

festyn12.jpeg

festyn13.jpeg

festyn14.jpeg

festyn15.jpeg

festyn16.jpeg

festyn17.jpeg

festyn18.jpeg

festyn19.jpeg

festyn20.jpeg

festyn21.jpeg

festyn22.jpeg

festyn23.jpeg