Dziś jest: niedziela, 26-05-2024, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 308
W tym miesiącu: 16031
Wszystkich odwiedzin: 3052362
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Młodzi posłowie na Sejm Dzieci i Młodzieży

sd.jpeg

28 lutego 2023 roku rozpoczęła się rekrutacja do XXIX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu, a do grona współorganizatorów należą obecnie: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Konkurs był  przeznaczony dla uczniów w wieku od 13 do 18 lat.  Zadaniem rekrutacyjnym była realizacja projektu w dwuosobowych zespołach.

Uczniowie klas ósmych: Marta Pelc i Tymoteusz Burnecki uzyskali za realizację miesięcznego projektu najwyższą ilość punktów i zdobyli mandaty poselskie młodzieżowych posłów.

Zespół z naszej szkoły stworzył stronę internetową, na której znalazły się wszystkie zadania projektowe. Wśród nich było m.in. odnalezienie na terenie województwa opolskiego getta, nawiązanie współpracy z Muzeum w Praszce, stworzenie opowiadania dotyczącego życia w getcie czy budowa makiety getta w Praszce. Uczniowie na bieżąco też musieli wysyłać sprawozdania z kolejnych etapów realizacji projektu.

Link do strony: https://c981rd.webwave.dev/

Uczniowie 1 czerwca zasiądą w ławach sejmowych i wezmą udział w posiedzeniu młodzieżowego sejmu, którego temat brzmi: „Zginąć, ale z honorem (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim”

Opiekunem uczniów w projekcie była p. Ewa Gonciarska-Klimkowicz – nauczyciel wos-u.

 

Ewa Gonciarska-Klimkowicz