Dziś jest: poniedziałek, 15-07-2024, Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 155
W tym miesiącu: 7140
Wszystkich odwiedzin: 3088925
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu w Domu Pomocy Społecznej

      W dniu 9.02. 2023 roku uczniowie z klas: IV B i VI B, wraz z opiekunami  Beatą Cholewą i Sylwią Paprocką,  odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim. Głównym celem występu było budowanie więzi międzypokoleniowych, również poza rodziną. Ważnym aspektem było także  rozwijanie u uczniów wrażliwości, skierowanej do ludzi starszych, jak i kształtowanie chęci pomocy innym ludziom. 
      Uczniowie śpiewali kolędy i piosenki religijne oraz  grali na instrumentach. Pensjonariusze razem            z dziećmi śpiewali kolędy: ,,Gdy się Chrystus rodzi”, ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze”, ,,Wśród nocnej ciszy”, ,,Lulajże Jezuniu”. Uczennice z kl. VI B zagrały na gitarach piosenki: ,,Miłość Twa”, ,,Z wielką ufnością i pokojem”, ,,Prowadź gwiazdo nas”. Na zakończenie Amelia zaśpiewała piosenkę ,,List do Boga”. Instrumentalistom towarzyszył chórek uczniów z kl. IV B.

Wolontariusze wręczyli pensjonariuszom upominki, które wykonała uczennica z kl. VIII B Magdalena Hischer – aniołki na szydełku.

Spotkanie było wzruszające dla obu stron

DPS 1.jpeg

DPS 2.jpeg

DPS 3.jpeg

DPS 4.jpeg

DPS 5.jpeg

DPS 6.jpeg

DPS 7.jpeg

DPS 8.jpeg

DPS 9.jpeg