Dziś jest: poniedziałek, 24-06-2024, Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 440
W tym miesiącu: 20981
Wszystkich odwiedzin: 3077820
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Wolontariusze z kl. VI B w akcji pomocy chorej Oliwii

Uczniowie z kl. VI B zaangażowali się w pomoc dla chorej dziewczynki. Sami pieką ciasta, babeczki, robią przepyszne galaretki, które potem sprzedają w celu zebrania pieniędzy na leczenie dziecka. Wojtek Owsiak wykonuje przepiękne kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia, które także można kupić wspomagając akcję pomocy.

U malutkiej Oliwii pierwsze objawy choroby - rozrost obwodu głowy i ciemiączka, zaczęły być widoczne        w lipcu 2022 r., kiedy miała zaledwie 9 miesięcy. Szybko zapadła diagnoza - nowotwór złośliwy mózgu           i dziewczynka została pacjentką Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Ze względu na wiek Oliwi, sporo potencjalnie działających metod walczenia z nowotworami nie może zostać zastosowanych. Nadzieja pojawiła się w Heidelbergu i badaniach molekularnych, które niosą za sobą spore wydatki. Szacunkowy koszt to około 8 tysięcy euro. Oliwia mimo choroby jest dzieckiem pełnym energii i na jej twarzy często pojawia się uśmiech. Jest bardzo zżyta ze swoim dwuletnim bratem, który tęskni za mamą  i za siostrą.

Oliwka 4.jpeg

Oliwka 5.jpeg

Oliwka 6.jpeg

Oliwka 7.jpeg

Oliwka 8.jpeg

Oliwka 9.jpeg

Oliwka 11.jpeg

Oliwka 1.jpeg

Oliwka 10.jpeg

Oliwka 2.jpeg

Oliwka 3.jpeg