Dziś jest: poniedziałek, 22-07-2024, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 777
W tym miesiącu: 11563
Wszystkich odwiedzin: 3093348
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Akcja Caritas ,,Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia 2022"

Ludzi ,,dobrej woli” zapraszamy do uczestniczenia w tym projekcie.

Otrzymaliśmy list od Więźnia, w którym była opisana sytuacja Jego rodziny. Z reguły Więźniowie nie są        w stanie zrobić jakiejkolwiek paczki swoim Dzieciom, bo nie mają na to środków. Dlatego zadaniem uczestników projektu będzie przygotowanie takiej paczki dla Dziecka od Więźnia - są to tzw. „Paczki więzi”. Taki prezent zostanie dostarczony do dziecka na Święta Bożego Narodzenia. Wcześniej sytuacje materialne rodzin zostały sprawdzone przez Caritas. Więźniowie w swych listach okazywali skruchę, przepraszali za popełnione zło, dziękowali za pomoc i prosili o to, by w ich imieniu sprawić radość ich dzieciom. Każdy list był bardzo wzruszający, uczył pokory, zmuszał do zadumy. 

W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia chcemy wspomóc Maję, której tato jest w więzieniu. Dziewczynka ma 6 lat, chodzi do pierwszej klasy. Lubi chodzić do szkoły, a przede wszystkim uczyć się języka angielskiego. Uwielbia bawić się lalkami Barbie. Słodycze Majka może jeść tylko takie, które nie zawierają czekolady, gdyż jest na nią uczulona.  

Ludzi ,,dobrej woli”, którzy chcieliby wspomóc tę akcję prosimy o przynoszenie zabawek, przyborów szkolnych,  rzeczy odpowiednich dla dziewczynki sześcioletniej. Słodycze tylko te, które nie zawierają czekolady.

Artykuły prosimy przynosić do szkoły do dnia 16 grudnia.

Zebrane prezenty prześlemy dziecku pocztą.

Szlachetna Paczka.jpeg

Szlachetna Paczka_.jpeg