Dziś jest: poniedziałek, 22-07-2024, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 577
W tym miesiącu: 11363
Wszystkich odwiedzin: 3093148
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Akcje charytatywne klasy V B dla Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti i dla Księży Werbistów (pomoc finansowa dla szkoły Beatrix w Puri)

Ks. Jerzy Limanówka – prezes  Pallotyńskiej Fundacji Mysyjnej Salvatti przekazał nam podziękowania za wspieranie działań misyjnych i pomaganie osobom najbardziej potrzebującym.

Uczniowie klasy V B postanowili pomóc dzieciom na misjach i zorganizowali sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek bożonarodzeniowych i upieczonych ciasteczek, babeczek i pierniczków.

Uczniom udało się zebrać 1176 zł.

Pieniądze zostały przekazane dla Księży Werbistów na pomoc finansową dla szkoły Beatrix w Puri – 376 zł.

Natomiast Pallotyńska Fundacja Misyjna poprosiła nas o pomoc dla:

- czteroletniej Nelly, która mieszka w Bivouvoue w małej wiosce w Kamerunie. Dziewczynka cierpi na niedosłuch z powodu zanieczyszczenia ucha. Do tej pory nie była leczona. Dopiero gdy trafiła do szkoły jest pod opieka nauczycieli i jest leczona laryngologicznie. W podobnej sytuacji jest co trzecie dziecko w tej szkole. Rozpoczęto budowę murowanej szkoły, by dzieci uczyły się w czystych klasach, bez kurzu, pyłu i insektów. Koszt inwestycji to 10 tys. Euro.

Klasa V B przekazała na ten cel 400 zł.

- ośmioletniej Myriam, która jest niepełnosprawna intelektualnie, więc nie może uczęszczać do zwykłej szkoły. Dziewczynka urodziła się w Rwandzie, gdzie nie ma szkół integracyjnych. Pallotyńskie Centrum Nadziei prowadzi ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych w Kibilizi, w którym przebywa 70 dzieci. Misjonarze prowadzą zajęcia plastyczne i muzyczne. Starsze dzieci uczą się szyć, robią serwetki z nici i liści bananowca. Dzięki temu, kiedy dorosną, będą miały szansę samodzielnie zarobić na własne utrzymanie. Pallotyńskie Centrum Nadziei utrzymuje się wyłącznie z darowizn dobrych ludzi. By placówka funkcjonowała, potrzeba rocznie 120000 zł.

Klasa V B przekazała na ten cel 400 zł.

Nelly.jpeg

Nelly..jpeg

Myriam.jpeg

Myriam..jpeg

Szkoła Beatrix w Purii.jpeg

Klasa V B.jpeg

Klasa V B 1.jpeg

Klasa V B 2.jpeg

Klasa V B 4.jpeg

Klasa V B 5.jpeg

Klasa V B 6.jpeg

Klasa V B 7.jpeg

Klasa V B 8.jpeg

Klasa VB 9.jpeg

Klasa VB 10.jpeg