Dziś jest: sobota, 25-05-2024, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 507
W tym miesiącu: 15540
Wszystkich odwiedzin: 3051871
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Konkurs „Nowy Rok z programowaniem online”

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów konkursu – Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Państwowego Instytutu Badawczego NASK, serdecznie zapraszamy Państwa szkołę do udziału w konkursie „Nowy rok z programowaniem online”, w którym można wygrać atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 4 lutego.

Celem konkursu jest promocja nauki programowania wśród nauczycieli, rodziców i uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe jest bardzo proste – wystarczy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego to właśnie dla Was powinniśmy przeprowadzić warsztaty online z programowania?”. Forma odpowiedzi jest dowolna, a zwyciężą Ci, którzy przekonają nas przygotowując najbardziej kreatywne odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Konkurs jest skierowany do grup dzieci od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej. Minimalna wielkość grupy to trzy osoby. Maksymalna – 24 osoby. Grupa musi mieć pełnoletniego opiekuna – to on jest uczestnikiem naszego konkursu. Może nim być rodzic, nauczyciel lub inny opiekun prawny. To opiekun zgłasza grupę do konkursu i wspiera grupę w realizacji warsztatów.

Dla zwycięskich 5 grup zorganizujemy profesjonalne, dwugodzinne warsztaty programowania online, które poprowadzą trenerzy Klubu Młodego Programisty online – Anna Świć i Rafał Mitkowski. Uwaga! Przygotowane przez nas warsztaty zostaną zrealizowane w drugiej połowie lutego.

To jednak nie wszystko – laureaci pierwszego i drugiego miejsca otrzymają dodatkowo robota edukacyjnego ufundowanego przez partnerów konkursu – EduSense S.A. oraz Wonder Polska Sp. z o.o. Sp. K.

Jeśli nie uda Wam się znaleźć w pierwszej piątce zwycięzców, ale znajdziecie się w pierwszej dziesiątce, trafi do Was książka „Koduj w Pythonie”, ufundowana przez EduSense S.A.

Wszystkie potrzebne informacje, w tym regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy, znajdziecie na stronie gov.pl/koduj.

Kontakt do organizatora: programowanie@mc.gov.pl

 

Z poważaniem,

Zespół OSE