Dziś jest: sobota, 25-05-2024, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 371
W tym miesiącu: 15404
Wszystkich odwiedzin: 3051735
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Akcja Caritas - ,,Szlachetna paczka dla dziecka więźnia"

Już od ponad 20 lat organizowana jest akcja ,,Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia".

Ludzi ,,dobrej woli” zapraszamy do uczestniczenia w tym projekcie.

Otrzymaliśmy list od Więźnia, w którym była opisana sytuacja Jego rodziny. Z reguły Więźniowie nie są w stanie zrobić jakiejkolwiek paczki swoim Dzieciom, bo nie mają na to środków. Dlatego zadaniem uczestników projektu będzie przygotowanie takiej paczki dla Dziecka od Więźnia - są to tzw. „Paczki więzi”. Taka paczka zostanie dostarczona dla Dzieci na Święta Bożego Narodzenia. Wcześniej sytuacje materialne rodzin zostały sprawdzone. Więźniowie w swych listach okazywali skruchę, przepraszali za popełnione zło, dziękowali za pomoc i prosili o to, by w ich imieniu sprawić radość dzieciom. Każdy list był bardzo wzruszający, uczył pokory, zmuszał do zadumy. 

W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia chcemy wspomóc dwoje dzieci: dziewczyna 16 lat i i chłopiec 4,5 lat, których tato jest w więzieniu. Szesnastoletnia Wiktoria interesuje się wizażem i chciałaby się kształcić w tym kierunku. Lubi czytać. Marzy o kolorowych kosmetykach do makijażu, kosmetykach do pielęgnacji ciała i włosów a także o zestawach do pisania (długopisy, flamastry). Jej brat Adrian lubi budować z klocków Lego, zbiera figurki Super Zings, ogląda kreskówki  ze Spidermenem.

Ludzi ,,dobrej woli”, którzy chcieliby wspomóc tę akcję prosimy o przynoszenie dowolnych rzeczy odpowiednich dla szesnastoletniej dziewczyny i prawie pięcioletniego chłopca.

Artykuły prosimy przynosić do szkoły do dnia 16.12.2020 roku (na korytarzu jest pudełko, do którego można włożyć przyniesione rzeczy). Zebrane prezenty prześlemy im pocztą.

Za okazana pomoc serdecznie dziękujemy – opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu