Dziś jest: czwartek, 13-06-2024, Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 864
W tym miesiącu: 11691
Wszystkich odwiedzin: 3068530
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Wydarzenia szkolne

Święto Babci i Dziadka

    W dniu 24 stycznia br. w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi  w Dobrzeniu Wielkim  odbyły się  obchody Święta Babci i Dziadka. Tradycyjnie już, impreza ta jest od lat wpisywana w coroczny kalendarz  planowanych uroczystości  szkolnych.

   Odbyła się ona w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.   Na wstępie pani dyrektor  mgr Gabriela Matyszok przywitała niezwykłych gości ciepłymi słowami i zaprosiła do oglądania występów artystycznych, przygotowanych przez wnuczęta klas I – V  pod kierunkiem wychowawców.

 Repertuar artystyczny  był bardzo urozmaicony. Starannie przygotowane wiersze, piosenki solo oraz zespołowe i  tańce , dostarczały babciom i dziadkom ogromnych wzruszeń. Tym bardziej, że dzieci włożyły wiele serca, by przypomnieć im ich dawnych idoli artystycznych i sposoby spędzania wolnego czasu.

  Po występach artystycznych uczniowie wręczali dziadkom własnoręcznie robione laurki i upominki, wśród których były m.in. ekologiczne siatki na zakupy zdobione kolorowymi rysunkami.

Uroczystość zakończyła się przygotowanym przez rodziców poczęstunkiem w postaci pysznych ciast, kawy i herbaty.  Była to również dla wielu okazja do miłych spotkań i pogawędek wśród rówieśników.

    fot. Katarzyna Lauer - Borucka, opr. Urszula Haliniak

 

 

 

 

 

O bezpieczeństwie w czasie ferii

   W dniu 23 stycznia br. przybył do szkoły zaproszony gość, pan dzielnicowy  st. asp. Marek Godecki z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim. Przedstawił on prezentację ostrzegającą dzieci przed różnymi zagrożeniami. Pokaz  utrwalał uczniom wiedzę dotyczącą zasad poruszania się po drogach oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Dzieci usłyszały również  przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Chociaż do tej pory nie mamy jeszcze aury zimowej, to  pan dzielnicowy mimo to, przypomniał  o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób. Życzymy zatem wszystkim wspaniałego wypoczynku.

opr. Urszula Haliniak

policjant.jpeg