Dziś jest: poniedziałek, 22-07-2024, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 718
W tym miesiącu: 11504
Wszystkich odwiedzin: 3093289
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

Wydarzenia szkolne

    25 XI to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia                   

     Pluszowy miś to bohater wielu bajek i filmów. Jako zabawka jest produkowany już ponad 100 lat.   Jednak jego święto obchodzimy dopiero od roku 2002, kiedy to przypadła 100 rocznica niezwykłej maskotki. 

  W naszej szkole dzieci również świętowały Święto Pluszowego Misia. Był to wesoły dzień zabaw.

Uczniowie klasy I a  uczyli  swoje misie jak wykonywać ćwiczenia gimnastyczne na materacykach. Pierwszaki z klasy I b wraz  z wychowawczynią p. Beatą Sową bawili się z misiami w rytmach muzycznych,  a  na plastyce wykonywali misiowe buziaczki. Wychowawcy opowiedzieli dzieciom ciekawą historię  pluszowego  misia jako zabawki. Dzieci  otrzymały  okolicznościowe plakietki.

fot. B. Sowa i Izabela Paluch,              opr. U.Haliniak 

Paulince Misie 25 XI kol..jpeg

 

 

W dniu 22 listopada 2019 r., na  pływalni  CRW i S „Strzelec” w Strzelcach Opolskich, odbyły się II Amatorskie Zawody Pływackie „UMIEM  PŁYWAĆ”, organizowane przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS Opole pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego oraz  wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 Uczestnicy imprezy rywalizowali na dystansie 25 m w dwóch stylach; grzbietowym i dowolnym. Zadanie polegało na przepłynięciu dwóch szerokości basenu w jak najkrótszym czasie. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów. Opiekunem grupy była pani mgr Izabela Paluch. Najlepszą zawodniczką  okazała się Wiktoria Janik, uczennica klasy IV a naszej szkoły, która zajęła pierwsze miejsca w obu stylach. Natomiast  Mateusz Michno ( również IV a) zajął IV miejsce w stylu grzbietowym. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i  całej ekipie  wraz z Panią Izabelą Paluch ogromnego zaangażowania w utrwalaniu umiejętności pływania.

fot. Izabela Paluch, opr. U. Haliniak

Pauli 22 XI 2019 Zawody pływackie kol.jpeg