Dziś jest: sobota, 18-05-2024, Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka
Do zakończenia roku
szkolnego pozostało:
Biuletyn Informacji Publicznej XML

Aktualności

E-dziennik.jpeg

Szkolne koło wolontariatu.png

Blog Anioły ze szkoły

Zastępstwa.jpeg

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 151
W tym miesiącu: 10398
Wszystkich odwiedzin: 3046729
Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP

"Mały ogród - wielka sprawa"

Na początku roku szkolnego 2018/2019 uczennice klasy II b wykonały realizację ogródka pod kierunkiem wychowawczyni p. Pauliny Macioszek. Praca została opisana i przekazana do I edycji konkursu Aglomeracji Opolskiej "Mały ogród - wielka sprawa" na zaplanowanie dziecięcych ogródków przyjaznych różnorodności biologicznej. W grudniu otrzymaliśmy informację o wyróżnieniu naszej pracy. W konkursie nagrodzono 4 szkoły i nasza okazała się być jedną z nich. Nagrodą w konkursie dla zespołu "Latorośli" była nagroda rzeczowa w wysokości 500 zł. W lutym odwiedziła nas p. Sandra Jagielska - architekt zieleni i wykonała koncepcję wraz z wizualizacją naszego ogródka. Kolejnym etapem było przekazanie nagrody ufundowanej przez Aglomerację Opolską - materiał roślinny oraz ziemię kwiatową. Prace nad ogródkiem rozpoczęły się 30 maja. Pierwszym etapem było przygotowanie gruntu. Nie obyło się bez fachowej pomocy naszego pana woźnego p. Arnolda Słoty. Pod koniec naszej pracy udało się zasadzić kilkanaście roślin. Drugiego dnia pracowano w pocie czoła i zasadzono wszystkie pozostałe rośliny. Wszystkich było aż 220. Pomimo ogromu pracy, efekt końcowy był wart wszystkiego. Dziękujemy mamie Bartosza za ochłodę i miły poczęstunek, a także Dominice, Paulinie i Martynie oraz Marcelowi - uczniom klas VI-tych za wsparcie i pomoc w nasadzeniu roślinek. 

Wszystkich miłośników przyrody zapraszamy do naszego ogródka! Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc przy podstawowej pielęgnacji i nawadnianiu tego pięknego zakątka naszej szkoły :)

opr. Paulina Macioszek

Konkurs organizowany w ramach projektu RPOP.05.01.00-16-0003/16 „Ochrona różnorodności biologicznej w Aglomeracji Opolskiej poprzez działania edukacyjno – informacyjne

Galeria zdjęć: